Dotacje z urzędu pracy. Jak się o nie ubiegać i dla kogo one są?Dotacje z urzędu pracy. Jak się o nie ubiegać i dla kogo one są?
2021-11-03

Dotacje z urzędu pracy. Jak się o nie ubiegać i dla kogo one są?

Dotacje z urzędu pracy nie są niemożliwe do otrzymania. Szereg mitów, jaki narósł wokół zdobycia dofinansowania, jest ogromny, jednak rzeczywistość bardzo szybko rozmywa powstałe wątpliwości. Dotacje może zdobyć prawie każda pełnoletnia osoba. Dlaczego prawie każda? W takim razie kto może ubiegać się o dotacje? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym powiemy, dla kogo przeznaczone są dofinansowania. Odpowiemy także na pytanie, w jaki sposób się o nie ubiegać, aby otrzymać pozytywną decyzję w sprawie przyznania świadczeń.

 

Kto może ubiegać się o dotacje z urzędu pracy?

 

Kryteria ubiegania się o dotacje są różne, jednak można znaleźć w nich kilka wspólnych mianowników. Każda z osób, która chce otrzymać dotacje z urzędu pracy, musi posiadać status osoby bezrobotnej. Jest to pierwszy krok, który pomoże Ci w otrzymaniu dofinansowania. Kolejny warunek dotyczy historii Twojej przedsiębiorczości. Jeżeli posiadasz działalność zarejestrowaną w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy, niestety nie będziesz mieć możliwości ubiegać się o dotacje z urzędu pracy. Odmowę otrzymają również osoby, które w przeciągu roku odmówiły podjęcia stażu lub praktyk przygotowawczych. Warunkiem przyznania dotacji jest również niekaralność. Negatywną decyzje otrzymają osoby, które w przeciągu dwóch ostatnich lat popełniły przestępstwo gospodarcze. O otrzymanie dotacji mogą ubiegać się osoby, które nie otrzymały wcześniej podobnego świadczenia. Składanie wniosków w innych urzędach również może wykluczyć nas z otrzymania świadczeń.

 

Dotacje z urzędu pracy dla studentów — czy to możliwe?

 

O dotacje w teorii może ubiegać się każdy. Jednak jak w większości przypadków, również w tym, teoria znacznie odbiega od praktyki. Z oczywistych powodów o dotacje nie mogą ubiegać się osoby niepełnoletnie. Jednak czy mogą ubiegać się o nie studenci? Okazuje się, że tak — lecz niestety nie wszyscy! O dotacje mogą ubiegać się studenci zaoczni — studenci dzienni są wykluczeni z ubiegania się o dotacje.

 

Jak ubiegać się o dotacje?

 

Pierwszą, podstawową zasadą, która pomoże nam otrzymać pozytywną decyzję w sprawie przyznania świadczeń, jest terminowość składania dokumentów. Dotacje z urzędu pracy są przyznawane na zasadzie konkursu. Z tego właśnie powodu warto skupić się nie tylko na szybkim dostarczeniu wniosków, ale przede wszystkim na ich poprawnym wypełnieniu. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie dotacji, śledź komunikaty urzędu pracy. Prześledź także dokument zawierający najczęściej popełniane błędy, który urząd pracy udostępnia na swojej stronie internetowej. Gwarantujemy, że terminowość składanych wniosków oraz poprawność umieszczanych danych skutecznie przybliży Cię do otrzymania upragnionego dofinansowania!

 

Dotacje może otrzymać niemal każda osoba spełniająca warunki konkursu. O dofinansowanie mogą ubiegać się nawet studenci, jednak tylko jeśli studiują zaocznie. Szereg wymagań, które stawia przed nami urząd pracy, nie jest niemożliwy do spełnienia. Wystarczy trzymać rękę na pulsie, prawidłowo wypełnić wniosek, a następnie czekań na decyzje urzędu.

 

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu, którego tematem były dotacje z urzędu pracy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga oraz sprawdzenia innych zawartych na nim wpisów.