2021-02-04

Dofinansowania dla firm. Biznesplan to konieczność

Dofinansowania dla firm są niezwykle pomocne dla osób, które chcą, lub zaczynają prowadzić swój biznes. Nie jest tajemnicą, że wpływ znacznej sumy pieniędzy może w bardzo istotny sposób pomóc na początku prowadzenia działalności. Zatem w jaki sposób rozpocząć starania o pozyskanie dofinansowania dla Twojej firmy? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym przedstawiamy, dlaczego posiadanie biznesplanu jest w tej kwestii bardzo istotne. 

Gdzie szukać dofinansowania dla firm?

Wyobraź sobie sytuację, w której przysłowiowa ciocia z Ameryki wysyła do Ciebie list. Bardzo za Tobą tęskni i chciałaby, aby ją odwiedzić, ale ma również małą prośbę. Ciocia potrzebuje pieniędzy, na rozkręcenie małej lodziarni, a słyszała, że całkiem Ci się powodzi i jesteś, „obrotny/obrotna”. Sprawa trochę podejrzana, nieprawdaż? 

Niestety w analogiczny sposób traktuje nas urząd, gdy zwracamy się do niego z wnioskiem o przyznanie dotacji na naszą działalność. Jesteśmy dla niego osobą pokroju wyżej omawianej cioci — nic o nas nie wie, ale chciałby się dowiedzieć. W tym momencie musimy dostarczyć mu informacji na nasz temat i potrzebne będą do tego nasze dane osobowe, ale również np. wykształcenie czy odbyte kursy. Spokojnie, to dopiero początek.

Dlaczego biznesplan to konieczność? 

Jeśli chcemy uzyskać dofinansowanie na prowadzenie działalności, urząd oprócz danych na nasz temat, wymaga również biznesplanu. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałe. Na podstawie dostarczonych przez Ciebie informacji, wydawana jest decyzja o przyznaniu dofinansowania. 

No dobrze, ale dlaczego biznesplan jest aż tak istotny, skoro jest tylko częścią wniosku? Tak naprawdę, wiele zależy właśnie od niego, ponieważ dofinansowanie jest przyznawane firmie, a nie człowiekowi. To właśnie na podstawie biznesplanu, przyznawane są dofinansowania dla firm. Co więcej, im lepszy biznesplan, tym większa szansa na otrzymanie dofinansowania. Właśnie z tego powodu, dobry biznesplan jest kluczem do sukcesu. 

Załóżmy, że Twoja firma potrzebuje dofinansowania. Dajecie sobie całkiem nieźle radę, więc do całego przedsięwzięcia podchodzicie po macoszemu. O ile wasze dane są przekazane w sposób wzorowy, to biznesplan pozostawia wiele do życzenia. Nie jest zatem tajemnicą, że decyzja, która przyjdzie z urzędu, będzie niesatysfakcjonująca. Jeśli natomiast biznesplan, załączony do wniosku o dofinansowanie dla firmy będzie sporządzony w rzetelny sposób, istnieje wysoka szansa na przyznanie firmie oczekiwanych środków. Właśnie z tego powodu, biznesplan jest tak niezwykle istotny w momencie ubiegania się o dofinansowanie. Im lepszy biznesplan, tym wyższa szansa na jego otrzymanie. Nie pozwól, aby ktoś skorzystał z dofinansowania dla firm przed Tobą. Stwórz solidny biznesplan i skorzystaj z możliwości, które mają za zadanie rozwinąć Twoją firmę!

Porządny biznesplany jako klucz otwierający nowe perspektywy

Posiadanie porządnego biznesplanu jest najbardziej kluczową kwestią w procesie ubiegania się o dofinansowanie dla Twojej firmy. Im lepszy biznesplan, tym większa szansa na szybkie i pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku. Skupienie się na dostarczeniu poprawnie wypełnionych dokumentów, jest niezwykle istotne, ponieważ to na ich podstawie przyznawane są decyzje o przyznanie środków finansowych. Jedynym polem, na którym możesz się wyróżnić, jest przedstawienie Twojej firmy w wyjątkowy sposób. Właśnie takie zadanie w procesie pozyskiwania dofinansowania dla firm ma właśnie ten dokument, który zawiera strategię twojego działania, czyli w skrócie jest to Twój biznesplan, który w prostym tłumaczeniu może być Twoim planem na życie i strategią działania. 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem opisującym, dlaczego posiadanie biznesplanu jest kluczowe, gdy staramy się o dofinansowanie. Mamy nadzieję, że udało nam nie przedstawić potrzebę posiadania takiego planu w bardzo zrozumiały sposób. Ze swojej strony chcielibyśmy dodać, że służymy pomocą w postaci gotowych biznesplanów, które już czekają na naszej stronie, aby nieść pomoc i ułatwiać życie przedsiębiorców. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu. 

Do usłyszenia. 

Zespół Gotowe Biznesplany