Blog - Gotowe Biznesplany Blog - Gotowe Biznesplany

Blog

2022-01-24

Składanie wniosku o dofinansowanie unijne — o czym należy pamiętać.

Proces składania wniosku o dofinansowanie unijne owiany jest wieloma mitami. Część z nich faktycznie pokrywa się nieznacznie z rzeczywistością, jednak część kompletnie nie ma z nią nic wspólnego. Okazuje się jednak, że ogrom mitów związanych z unijnymi dotacjami można sprytnie ominąć. Aby tego dokonać, wystarczy garść przydatnych informacji, które znacznie ułatwią Ci proces składania wniosku. Zatem o czym należy pamiętać podczas wnioskowania o dotacje? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opisujemy przydatne praktyki, związane ze składaniem wniosku o unijne dofinansowanie.

2022-01-24

Pieniądze na otwarcie firmy. 5 sposobów na pozyskanie środków.

Rozpoczęcie działalności jest przedsięwzięciem, na które składa się wiele niezależnych od siebie czynników. Dobry pomysł i przemyślany biznesplan to absolutny klucz do sukcesu, jednak jego działanie tylko na polu teoretycznym może mieć nikły wpływ, jeśli w odpowiednim momencie nie wprowadzisz go w życie. Jak zatem pomóc szczęściu i rozpocząć działalność własnej firmy? Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie — posiadać pieniądze na jej uruchomienie. Nawet najlepsze pomysły nie będą w stanie na siebie zarobić bez najmniejszej początkowej inwestycji. Jednak skąd wziąć pieniądze na otwarcie firmy? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym dzielimy się 5 wybranymi sposobami na pozyskanie środków na rozpoczęcie działalności.

2021-12-27

Dotacje unijne, to możliwość na szybki i wyraźny rozwój Twojej firmy

Zakładając firmę, zawsze myślimy o finansach. Chcemy, żeby nasz biznes zarabiał nie tylko na siebie, ale także na nas i naszych pracowników. Inwestujemy czas, emocje i pieniądze, aby podejmowane działania opłaciły się nam pod względem zarobków. W świecie biznesu istnieje wiele sytuacji, w których możemy wykazać się naszą kreatywnością i umiejętnością zarządzania firmą. Jedną z nich jest pozyskiwanie dotacji, które potrafią przenieść funkcjonowanie Twojej firmy na zupełnie inny, wyższy poziom. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym przedstawiamy zalety, jakie niosą ze sobą dostępne dla przedsiębiorców dotacje.

2021-12-05

Dotacje na kapitał obrotowy. Jak to wygląda w praktyce?

Każde przedsiębiorstwo chcące wygenerować zysk musi dostarczyć usługę lub dobro, które można spieniężyć. Teoria zarabiania jest prosta — im więcej sprzedasz, tym więcej zarobisz. Jednak czasami życie stawia przed nami sytuacje, w których z różnych przyczyn trudno nam wygenerować zysk mogący zaspokoić potrzeby firmy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam dotacje na kapitał obrotowy, które znacznie ułatwiają generowanie przychodu.

2021-12-05

Windykacja należności. Jak odzyskać pieniądze, które nam się należą?

Prowadzenie działalności nie zawsze wiąże się z bezproblemowym rozwiązywaniem napotkanych przeszkód. Najczęstszą z nich wciąż jest niestety brak terminowości i zaleganie z opłatami. Wiele firm boryka się z nieterminowymi płatnościami faktur, co pośrednio przyczynia się do ich wolniejszego rozwoju. Hamując przepływ środków finansowych, jesteśmy skazani na funkcjonowanie w pewnego rodzaju zawieszeniu. Wiemy, że mamy pieniądze, którymi możemy dysponować, jednak nie możemy tego zrobić, aż nie zostaną one zaksięgowane na naszym koncie. Z pomocą w tego rodzaju sytuacjach przychodzi windykacja należności, która pomogła odzyskać zaległe płatności niejednemu przedsiębiorcy.

2021-11-24

Amortyzacja środków trwałych to dobry ruch. Dowiedz się dlaczego.

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga bardzo złożonej wiedzy z zakresu prawa i podatków. Istnieją sytuacje, w których musimy nie tylko troszczyć się o jakość naszego biznesu, ale także to, aby jak najwięcej na nim zarobić. Furtek na zatrzymanie pieniędzy w naszej firmie jest wiele, a jedną z nich jest amortyzacja środków trwałych. Na czym polega amortyzacja w firmie oraz dlaczego jest dużo prostsza w praktyce niż w teorii? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśnimy, dlaczego amortyzacja środków trwałych jest świetnym ruchem dla Twojej firmy.

2021-11-20

Faktura PRO FORMA. Kiedy ją wystawić i jakie ma korzyści?

Prowadzenie biznesu wymaga od nas znajomości szeregu przepisów oraz wiedzy jak działają w praktyce. Często dwa pozornie identyczne formularze lub dokumenty mogą różnić się drobnym niuansem, który kompletnie odwraca oczekiwany wcześniej rezultat. Przykładem takiego dokumentu jest faktura i faktura pro forma. Pozornie dwa takie same dokumenty, których funkcjonowanie w świecie biznesu jest zupełnie od siebie różne.

2021-11-04

Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. Co powinien zawierać?

Aby otrzymać pozytywną decyzję w sprawie przyznania dotacji, należy poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. Jednak jak to zrobić? Otóż okazuje się, że nie jest to tak trudne i skomplikowane jak początkowo mogłoby się wydawać. Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej składa się z trzech części, gdzie każda z nich dostarcza zgoła innych informacji o wnioskodawcy. Są to dane wnioskodawcy, opis przedsięwzięcia oraz szczegółowa analiza finansowa. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym omawiamy każdy z wymaganych punktów wymaganego wniosku.

2021-11-03

Dofinansowanie działalności gospodarczej. Szerokie perspektywy i zalety.

Dofinansowanie działalności gospodarczej może być nie tylko rozwiązaniem wielu tymczasowych bolączek. Jest to przede wszystkim szansa na dynamiczny rozwój oraz popchnięcie firmy ku lepszemu funkcjonowaniu. Analizując specyfikę każdego dofinansowania, pamiętamy o jego bezzwrotności i szeregu zalet, jednak nie zawsze pamiętamy o faktycznych możliwościach, jakie stwarza jego przyznanie. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym opowiadamy o szerokich perspektywach, jakie stwarza przyznanie dofinansowania na prowadzenie działalności gospodarczej.

2021-11-03

Dotacje z urzędu pracy. Jak się o nie ubiegać i dla kogo one są?

Dotacje z urzędu pracy nie są niemożliwe do otrzymania. Szereg mitów, jaki narósł wokół zdobycia dofinansowania, jest ogromny, jednak rzeczywistość bardzo szybko rozmywa powstałe wątpliwości. Dotacje może zdobyć prawie każda pełnoletnia osoba. Dlaczego prawie każda? W takim razie kto może ubiegać się o dotacje? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym powiemy, dla kogo przeznaczone są dofinansowania. Odpowiemy także na pytanie, w jaki sposób się o nie ubiegać, aby otrzymać pozytywną decyzję w sprawie przyznania świadczeń.

2021-11-01

Dotacja na rozpoczęcie działalności. Analiza potrzeb oraz dobre praktyki na początek.

Zastrzyk gotówki, jakim bez wątpienia jest dotacja na rozpoczęcie działalności, może pomóc w rozwoju Twojej firmy. Dzięki niej będziesz w stanie podjąć pierwsze decyzje inwestycyjne z dużo większą łatwością. Możliwe do uzyskania dotacje są niezwykle pomocne w początkowym okresie działania firmy. Dotacje ułatwiają start na lokalnym rynku oraz przyczyniają się pośrednio do jakości oferowanych usług. Jednak nie każde wykorzystanie dotacji jest idealnym ulokowaniem otrzymanych środków. Jak zatem zagospodarować otrzymane pieniądze? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym podpowiemy jakie praktyki są kluczowe w początkowej fazie rozkręcania firmy.

2021-11-01

Wniosek o dotacje. Dobre praktyki przygotowania wniosku.

Stworzenie wniosku o dotacje to zaledwie początek drogi, której finałem jest pozytywna decyzja o przyznanie środków finansowych. Chociaż wniosek o dotacje jest jeden, to sposobów na jego skuteczne przygotowanie jest kilka. Jak zatem pracować nad wnioskiem, aby zmaksymalizować swoje szanse na przyznanie środków? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym opowiemy jak skutecznie przygotować wniosek o dotacje oraz podzielimy się wiedzą na temat dobrych praktyk pomagających przygotować wyżej wymieniony dokument.