Blog

2022-07-04

PUP Włodawa. Zwiększenie szans na zatrudnienie 2022

Programy mające za zadanie aktywizację osób biernych zawodowo są dostępne na wyciągnięcie ręki w całym kraju. Jednym z tego rodzaju programów jest projekt współkoordynowany przez Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie. W ramach projektu pt. „Zwiększenie szans na zatrudnienie osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy oraz odchodzących z rolnictwa w powiecie włodawskim (VII)” wolne środki finansowe zostaną przeznaczone na szereg działań, mających za zadanie pomoc w znalezieniu pracy osobom bezrobotnym

2022-07-02

PUP Lublin. Pieniądze dla bezrobotnych z Ukrainy

Obecna sytuacja geopolityczna związana z wojną w Ukrainie wpływa nie tylko na osoby bezpośrednio dotknięte działaniami militarnymi. Żyjemy w zupełnie nowej rzeczywistości, która wymaga od nas solidarności, empatii i wzajemnej pomocy. Poświadczają o tym między innymi programy dotujące, które mają na celu pomoc osobom z Ukrainy w postaci aktywizacji zawodowej. W programach związanych z aktywizacją zawodową co roku biorą udział tysiące zarejestrowanych bezrobotnych obywateli Polski. Tego rodzaju fundusze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie również bezrobotne osoby z Ukrainy mają szansę na otrzymanie pomocy, której głównym celem jest aktywizacja zawodowa, a co za tym idzie — osiągnięcie niezależności finansowej i życiowej stabilizacji.

2022-06-27

PUP Radomsko. Fundusz na doposażenie miejsca pracy 2022

Odpowiednie warunki pracy są kluczowe nie tylko dla samego komfortu pracy, ale także ze względu między innymi na kwestie produktywności czy samopoczucia. Nie tylko pracodawcy zauważają konieczność tworzenia przyjaznych i odpowiednio wyposażonych miejsc pracy. Coraz częściej zwracają na to uwagę również organy odpowiadające za wcielanie w życie programów dotujących. Jednym z nich jest program prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku. Ogłosił on drugi nabór wniosków o przyznanie środków na wyposażenie lub doposażenie miejsca pracy, które skierowane są do osób bezrobotnych. Nabór trwa od 27.06. do 01.07.2022,

2022-06-24

Nabór Aktywni 2021-22. PUP Łęczna

Powiaty w całej Polsce oferują szereg programów, które mają na celu aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Jednym z nich jest Powiatowy Urząd Pracy w Łęcznej. Już od 6.06.2022 roku, aż do odwołania trwa nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, których całościowa kwota do rozdysponowania to aż 159 517,00 zł. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opowiemy o szczegółach programu „Aktywni 2021-2022”.

2022-06-02

Czy podczas redukcji etatu należy zapłacić pracownikowi odprawę?

Prowadzenie firmy wiążę się bardzo często z rozwojem i dynamicznym rozrastaniem się przedsiębiorstwa, jednak istnieją sytuacje, w których jego sukces zmusza pracodawców do zredefiniowania prowadzenia działalności i jej funkcjonowania. W tego typu sytuacjach może dojść do redukcji etatu pracownika, który może być bezpośrednim skutkiem rozwoju, stagnacji lub zmian w sposobie prowadzenia działalności.

2022-05-28

Outsourcing HR — czy to się opłaca? Sprawdzamy możliwości.

Prowadząc własną firmę, cały czas musimy mieć na uwadze nie tylko wypełnianie kontraktów dotyczących naszej działalności zarobkowej, lecz przede wszystkim dbać o osoby, które tworzą naszą unikatową markę. Dobry pracownik jest na wagę złota, a każdy kryzys w firmie, który wpływa na jego komfort oraz samopoczucie musi być jak najszybciej zażegnany. Mogłoby się wydawać, że tylko i wyłącznie wyjątkowe sytuacje wpływają na osoby, które zatrudniamy. Jest to jednak mylne założenie. Pracownicy chcą otrzymywać terminowe wynagrodzenie, czuć się doceniani, a także być traktowani w sposób indywidualny

2022-05-26

Jak wystawić opinie stażyście? Najważniejsze punkty opinii.

Nieodłącznym elementem prowadzenia własnej działalności jest przyjęcie pod swoje skrzydła młodego stażysty, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w świecie znanym nam od lat. Programy stażowe i oferty staży zawodowych są niezwykle popularne nie tylko ze względu na chęć odnalezienia młodych talentów, ale także za sprawą wymagań uczelni wyższych i aspiracji młodego pokolenia.

2022-05-23

Umowa B2B okiem pracownika. Co należy wiedzieć?

Obecnie rynek pracy oferuje szereg atrakcyjnych form zatrudnienia, które coraz częściej wychodzą naprzeciw pracownikom, a nie pracodawcom. Zmiany społeczne i pokoleniowe stopniowo wpływają na kształt rynku, stawiając na pierwszym miejscu umiejętności, wykształcenie, a nawet temperament pracownika. Bardzo mocno przyczynia się do tego ekspansja rynku pracy przez późnych milenialsów oraz wczesne pokolenie Z. Na obecny kształt rynku pracy miał również wpływ między innymi freelance oraz poniekąd wynikające z niego pojawienie się umów B2B

2022-05-13

Jakie dane na fakturze są obowiązkowe? Rok 2022

Dokumenty sprzedaży zawierające konkretnie określone pozycje odnośnie do wykonanych usług, czy przekazanych produktów to absolutna podstawa pod względem prowadzenia oraz rozliczania działalności gospodarczej. Jakie dane powinny się znaleźć się na fakturze oraz co może Cię zaskoczyć? Zapraszamy do sprawdzenia naszego artykuły, gdzie poruszymy temat obowiązkowych danych na fakturze oraz innych możliwości, które mogą być wymagane w wielu zakresach współpracy.

2022-04-30

Własna firma online. 5 pomysłów na biznes

Własna działalność nie musi sprowadzać się do wynajmowania gigantycznej przestrzeni biurowej i zatrudnienia minimum tuzina pracowników. W bardzo wielu przypadkach własna firma zaczyna działać przy pomocy jednej osoby, a maksymalnie kilku. Pomysł na własną firmę nie musi od razu zakładać dominacji całego kraju — sukces leży w stawianiu małych, lecz pewnych kroków. W niniejszym artykule przedstawiamy 5 pomysłów na biznes, który może wystartować z powodzeniem w zaciszu domowego biura. Zapraszamy do lektury! 

2022-04-29

Otwieramy salon fryzjerski. Jak do tego podejść pod kątem biznesowym?

Na rynku istnieją branże, które możemy uznać za ponadczasowe. Jednym z przykładów tego rodzaju działalności jest fryzjer. Każda osoba korzysta z usług salonu fryzjerskiego — nieważne czy jest to wizyta raz na rok, czy raz na dwa tygodnie. Popularność i obecność salonów fryzjerskich nie maleje, a wręcz przeciwnie — rośnie. Dzieje się tak z kilku powodów. Salony fryzjerskie zajmują się już nie tylko ścinaniem włosów i stylizacją fryzur. Obecnie ogromną popularnością cieszą się chociażby barberzy czy styliści warkoczy. Jednak działalność salonu fryzjerskiego nie musi opierać się tylko i wyłącznie na pracy z włosami.

2022-04-26

Własna cukiernia. Otwórz swój słodki biznes

Cukiernia to fantastyczny pomysł na biznes. Słodkie wypieki przyciągają do siebie zapachem, wyglądałem i przede wszystkim smakiem. Jako klienci kupujemy torty na urodziny, ciasta do kawy oraz słodkie przekąski do pracy lub szkoły. Otwarcie cukierni wydaje się być pomysłem pozbawionym wad. Jednak czy jest tak w rzeczywistości? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym opowiemy o branży cukierniczej oraz udzielimy cennych rad, które mogą przydać się w trakcie prowadzenia tego typu miejsca.