Własna firma 5 wskazówek na początek działalności - Gotowe Biznesplany Własna firma 5 wskazówek na początek działalności - Gotowe Biznesplany
2021-03-12

Własna firma. 5 wskazówek na początek działalności.

Własna firma jest dla wielu osób największym marzeniem, które jest na wyciągnięcie ręki. Jej założenie i prowadzenie wydaję się szalenie skomplikowane, ale zapewniamy, że to tylko pozory. Aby zacząć pracować nad własną marką, wystarczą na początek przysłowiowe dobre chęci. Bycie małą firmą nie musi trwać wiecznie. Zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego wpisu, w którym podzielimy się pięcioma wskazówkami związanymi z początkiem działalności.

 

1. Kontroluj finanse.

 

Twoja własna firma powinna być przez Ciebie traktowana jak Twój własny dom. Zapewne wiesz, ile kosztuje miesięczne utrzymanie mieszkania i ile wydajesz na jedzenie czy przyjemności. W ten sam sposób należy podchodzić do prowadzenia firmy. Miej na uwadze wasze miesięczne koszty, monitoruj wpływy i zyski ze sprzedaży. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala kontrolować sytuację finansową w Twojej firmie. Monitorując wydatki, znacznie łatwiej przyjdzie Ci gospodarowanie pieniędzmi i ich inwestowanie w przyszłości.


2. Dbaj o relacje.

 

Własna firma to nie tylko skupienie się na zarabianiu pieniędzy, ale również relacje między ludźmi. Dobry PR może zdziałać więcej niż niejedna słono opłacona kampania. Spraw, aby Twoi klienci chcieli do Ciebie wracać. Bądź dla swoich współpracowników i dostawców partnerem, a nie srogim szefem. Mając na uwadze wywieranie pozytywnych emocji wśród swoich klientów, możesz zatrzymać ich przy sobie na lata. Jeśli Twój produkt kojarzy im się pozytywnie, to z pewnością będą do Ciebie wracać, aby to uczucie odtworzyć.


3. Pracuj tylko w pracy. Własna firma i higiena pracy.

 

Każdy początek działalności jest trudny i wymagający, ale pamiętaj, że własna firma to praca, a nie całe życie. Często rozpoczynając nową działalność, chcemy dopiąć wszystko na ostatni guzik, pracując w rzeczywistości na dwa etaty. Pamiętaj, że Twój odpoczynek i zdrowie, jest najważniejszy. Oczywiście mamy świadomość, jak trudno jest nie traktować swojego biznesu jak oczka w głowie i nie pracować ponad normę. Mimo wszystko pamiętaj, że bycie produktywnym, to nie to samo co bycie przepracowanym.


4. Stój na straży jakości.

 

Jeśli Twój produkt na początku będzie spełniał najwyższe standardy, a po czasie drastycznie obniży jakość, Twoi klienci poczują się oszukani. Jeśli Twoja własna firma, to nie tylko model biznesowy, ale też coś, za czym ma iść pewnego rodzaju historia, to nie możesz do tego dopuścić. Właśnie z tego powodu warto cały czas doglądać prac nad produktem, oceniać jego jakość i nadzorować kluczowe kroki jego produkcji. Gwarantujemy, że jeżeli Twój produkt jest wykonany we właściwy sposób i spełnia Twoje oczekiwania, trafi również w gusta najbardziej wymagających klientów!

 

5. Własna firma – Niech ludzie się o Tobie dowiedzą!

 

Social media są już teraźniejszością, a nie przyszłością prowadzenia firmy. Jeżeli Twoja własna firma już funkcjonuje, to niech wszyscy się o tym dowiedzą. Facebook i Instagram to już obowiązkowe pola promocji i komunikacji. W obecnym świecie niezwykle trudno działać bez mediów społecznościowych dlatego telefon w dłoni jest tak samo istotnym narzędziem pracy, jak laptop czy program kalkulacyjny!

 

Twoja własna firma będzie potrzebowała wiele Twojego czasu zwłaszcza na początku. Gwarantujemy, że zapewnisz sobie dużo spokoju, kontrolując finanse i jakość produktu. Skupienie się na takich rzeczach jak PR i social media, da Ci pożądany rozgłos i świadomość istnienia wśród potencjalnych konsumentów. Pamiętaj też, aby nie poświęcać zbyt dużo czasu na pracę. Stawiaj na jakość pracy, a nie jej ilość!

 

Serdecznie dziękujemy za przeczytanie naszego krótkiego artykułu. Zapraszamy również do sprawdzenia innych wpisów na naszym blogu.

 

Pozdrawiamy

Zespół Gotowe Biznesplany