Dofinansowanie działalności gospodarczej. Szerokie perspektywy i zalety.Dofinansowanie działalności gospodarczej. Szerokie perspektywy i zalety.
2021-11-03

Dofinansowanie działalności gospodarczej. Szerokie perspektywy i zalety.

Dofinansowanie działalności gospodarczej może być nie tylko rozwiązaniem wielu tymczasowych bolączek. Jest to przede wszystkim szansa na dynamiczny rozwój oraz popchnięcie firmy ku lepszemu funkcjonowaniu. Analizując specyfikę każdego dofinansowania, pamiętamy o jego bezzwrotności i szeregu zalet, jednak nie zawsze pamiętamy o faktycznych możliwościach, jakie stwarza jego przyznanie. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym opowiadamy o szerokich perspektywach, jakie stwarza przyznanie dofinansowania na prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Dofinansowanie działalności gospodarczej i jego zalety.

 

Nie jest tajemnicą, że kapitał buduje pozycję firmy. To właśnie dzięki niemu możemy inwestować, sprzedawać i zarabiać pieniądze. Dofinansowanie działalności gospodarczej jest wyjątkowym zastrzykiem gotówki i jak każdy ewenement rządzi się swoimi prawami. Główną zaletą dofinansowania jest jego bezzwrotność. Otrzymane środki nie podlegają żadnemu oprocentowaniu lub innego rodzaju ukrytej pułapce. Dofinansowanie działalności gospodarczej jest dotacją, której nie musisz zwracać — jedyne co musisz zrobić, to prowadzić swoją działalność, ot co!

 

Na co można przeznaczyć dofinansowanie działalności gospodarczej?

 

Kwestia dystrybucji środków pozyskanych z dofinansowania wciąż budzi szereg wątpliwości. Wbrew pozorom pozyskanych środków nie możemy wydać na wszystko, o czym pomyślimy. Lista dozwolonych zakupów jest ograniczona, niemniej jednak wciąż pozostawia dużą przestrzeń do działania. Dofinansowanie działalności gospodarczej możemy przeznaczyć na wszelkiego rodzaju środki trwałe, które pomogą nam wygenerować zysk. Są to wszelkiego rodzaju maszyny, sprzęt elektroniczny czy też specjalistyczne urządzenia. Pamiętaj, że środki trwałe są inwestycją, a zakupiony sprzęt będzie Ci służył przez długie lata — podjęcie dobrej decyzji zakupowej może okazać się w przyszłości kluczowe.

Dotację można przeznaczyć również na materiały reklamowe i promocyjne. Tyczy się to zarówno billboardów, ulotek czy też standów reklamowych, jak i działań promocyjnych prowadzonych w sieci. Dofinansowanie może zostać przeznaczone również na zakup surowców lub towarów wymaganych do dalszej produkcji oferowanych przez Ciebie dóbr. Podsumowując, dofinansowanie działalności gospodarczej może sfinansować sprzęt, reklamę oraz produkcję w Twojej firmie — to od Ciebie zależy, na co ostatecznie je przeznaczysz!

 

Czego nie sfinansujesz z dofinansowania?

 

Dofinansowanie również posiada swoje ograniczenia. Z otrzymanej dotacji nie sfinansujesz niestety kursów czy szkoleń dla siebie lub swoich pracowników. Zabronione jest także wypłacanie wynagrodzeń z tytułu dofinansowania. Urząd zabrania również zakupu leasingowego, nabywania ziemi, a także zakupu środków od współmałżonka prowadzącego działalność. Szczegółowe ograniczenia narzucane przez urząd mogą się nieznacznie różnić, jednak znaczna większość zabrania zakupu wyżej wymienionych dóbr i świadczeń.

 

Dofinansowanie niesie ze sobą szereg zalet. Kluczową z nich są ogromne możliwości rozwoju, z których może skorzystać Twoja firma. Co ciekawe, dofinansowanie nie zapewni wszystkich dóbr, jakie można skojarzyć z prowadzeniem firmy. Pieniądze uzyskane z dotacji nie zapewnią wynagrodzenia pracownikom. Dofinansowanie nie może być także przeznaczone na szkolenia czy kursy. Przyznane środki mogą natomiast pokryć koszty zakupu środków trwałych w postaci specjalistycznego sprzętu, a także surowców produkcyjnych.

 

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu, którego tematem było dofinansowanie działalności gospodarczej oraz jego zalety. Zapraszamy do sprawdzenia innych wpisów na naszym blogu.