Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. Co powinien zawierać? Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. Co powinien zawierać?
2021-11-04

Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. Co powinien zawierać?

Aby otrzymać pozytywną decyzję w sprawie przyznania dotacji, należy poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. Jednak jak to zrobić? Otóż okazuje się, że nie jest to tak trudne i skomplikowane jak początkowo mogłoby się wydawać. Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej składa się z trzech części, gdzie każda z nich dostarcza zgoła innych informacji o wnioskodawcy. Są to dane wnioskodawcy, opis przedsięwzięcia oraz szczegółowa analiza finansowa. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym omawiamy każdy z wymaganych punktów wymaganego wniosku.

 

Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej — dane wnioskodawcy.

 

Dane wnioskodawcy zawierają wszystkie informacje na temat osoby składającej wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej. W tym miejscu musisz podać informację, które dotyczą bezpośrednio Ciebie oraz Twojej firmy. Oprócz imienia i nazwiska wymagany jest także numer pesel. Należy uzupełnić również dane kontaktowe takie jak numer telefonu czy aktualny adres e-mail. Wymagany jest również numer rachunku bankowego oraz dane dotyczące firmy. Przygotuj NIP oraz wszystkie pozostałe informacje, których wymaga od Ciebie wniosek. Pierwszy krok jest najłatwiejszy i dotyczy tylko i wyłącznie przepisania znanych Ci już informacji.

 

Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej — opis przedsięwzięcia.

 

Opis przedsięwzięcia wymaga podania nieco innych informacji. Należy zawrzeć w nim szczegółowe informacje na temat prowadzonego biznesu oraz odpowiedzieć na pytanie, o jaką kwotę chcesz się ubiegać. Nie zapomnij o wpisaniu numeru PKD. Opis przedsięwzięcia powinien zawierać również szczegółowe informacje na temat zezwoleń, koncesji oraz licencji. Informacje zawarte w tej części dokumentu określają zdolność do prowadzenia firmy z perspektywy rynku, z tego właśnie powodu należy podać również informacje dotyczące kwalifikacji z daną branżą. Co ciekawe, ten element wniosku zawiera także profil naszej firmy, potencjalnych klientów, a także łańcuch relacji dostawca-odbiorca. Warto umieścić w nim również informacje na temat potencjalnych zagrożeń oraz konkurencji. Podsumowując, opis przedsięwzięcia zawiera wszystkie informacje na temat planowanych działań oraz ich przyszłych realizacji.

 

Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej — analiza finansowa.

 

Analiza finansowa jest najistotniejszym elementem wniosku o dotacje. W tym właśnie miejscu muszą znaleźć się informacje dotyczące planów inwestycyjnych. Innymi słowy, w analizie finansowej wypisujesz, na co zostaną przeznaczone przyznane Ci pieniądze. Pamiętaj o szczegółowym i rzetelnym odpisaniu kwot — muszą one być kwotami brutto oraz uwzględnić podatek VAT. Analiza finansowa jest kluczowa dla otrzymania dofinansowania. Jest to jeden z trzech elementów, który może w znacznym stopniu wpłynąć na przyznane środki finansowe. Pamiętaj, aby skrupulatnie i rzetelnie wypełnić ten wniosek — to ważne dla Twojej firmy!

 

Wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej powinien być nie tylko wypełniony z najwyższą starannością, ale przede wszystkim powinien być dostarczony w terminie. Pamiętaj, że skrupulatność i prawdziwość deklarowanych informacji jest równie ważna, co ich terminowe dostarczenie. Trzymamy kciuki za Twój sukces oraz każdy z wypełnionych wniosków. Mamy nadzieję, że już wiesz, co powinien zawierać wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej!

 

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu, którego tematem był wniosek o dofinansowanie oraz jego zawartość. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga oraz do przeczytania innych zamieszczonych na nim artykułów.