Własna działalność gospodarcza spawacza – od czego zacząć?
Usługi techniczne mogą być całkiem dochodowym biznesem – wszystko oczywiście uzależnione jest od ich jakości, stosunku do klienta czy przyjętej strategii marketingowej. Tak samo jest z usługami spawacza – tylko prawdziwi fachowcy nie mogą narzekać na brak klientów. Jeżeli znasz się na rzeczy i zastanawiasz się, jak otworzyć biznes spawacza, zapoznaj się z wymogami, jakie stawia przed przedsiębiorcami Urząd Pracy i skorzystaj z pomocy finansowej na start swojej działalności. Świadczenie usług spawacza i wykonywanie lekkich konstrukcji stalowych w ramach własnej działalności może być już niedługo Twoją codziennością. Poznaj nasz produkt – Biznesplan spawacz.
Spawacz – dokumenty wymagane przy ubieganiu się o dotację
Skorzystanie z dotacji wymaga od przedsiębiorcy solidnie przygotowanej dokumentacji. Aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na skorzystanie z niej, warto wzorować się na innych, sprawdzonych rozwiązaniach. Takim jest nasz zestaw dokumentów „Biznesplan Spawacz”. Wszystkie zawarte tam opracowania są w pełni edytowalne. W ten sposób wykorzystasz wszystkie potrzebne Ci elementy łatwo i szybko. Do obsługi plików wystarczą Ci najbardziej popularne programy komputerowe. Własny biznes spawacza i dotacja na otworzenie tej działalności jest na wyciągnięcie Twojej ręki.
Biznesplan spawacza – co powinien zawierać?
Nasze opracowanie zawiera dokumentację wymaganą przez Urząd Pracy. Znajdziesz tam między innymi charakterystykę rynku i konkurencji, opis oferowanych usług czy analizę SWOT. Dzięki naszym dokumentom szybko przeanalizujesz wszystkie mocne i słabe strony swojego przedsięwzięcia i jasno określisz szanse na jego rozwój i zagrożenia, które mogą przyczynić się do ewentualnej porażki. W ten sposób będziesz mógł dobrze zaplanować wszystkie swoje działania, a dzięki możliwemu skorzystaniu z dotacji będziesz mógł zadbać o porządne wyposażenie spawacza czy dobrą promocję swojego biznesu. Konieczne jest tylko opracowanie rzetelnej i pozbawionej błędów dokumentacji – z naszym zestawem będzie to bardzo proste zadanie.
Biznesplan spawacz – Nie wiesz jak napisać?
Nie przejmuj się – mamy dla Ciebie gotowy wzór biznesplanu do wypełnienia i złożenia w urzędzie pracy.
Biznesplan Spawacz – jak go napisać i od czego zacząć?
JEŻELI PLANUJESZ OTWARCIE FIRMY WYKONUJĄCEJ PRACE SPAWALNICZE I ŚLUSARSKIE, TE DOKUMENTY UŁATWIĄ TOBIE PRZYGOTOWANIE WNIOSKU O DOTACJĘ Z URZĘDU PRACY NA ROZPOCZĘCIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI.
Oferowane dokumenty to gotowy plan biznesowy dla jednoosobowej firmy świadczącej usługi spawalnicze, właściciel sam jest spawaczem. Dokumentacja jest szczegółowa i będzie ona umożliwiała przygotowanie własnych dokumentów w celu ubiegania się o środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy.
Jest to kompletna dokumentacja jaka została złożona w urzędzie pracy w Chrzanowie.
Dokumenty pozwoliły osobie aplikującej na otrzymanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy w wysokości 18000,00 zł.
Wniosek dotyczy jednoosobowej działalności gospodarczej oferującej usługi spawalnicze. Działalność będzie polegała na świadczeniu usług spawalniczych. Głównym założeniem jest wykonywanie lekkich konstrukcji stalowych takich jak: ogrodzenia, poręcze bramy wjazdowe oraz drobne elementy stalowe itp. Będą oferowane prace spawalniczo-ślusarsko-monterskie u klienta jak i usługi podwykonawcze dla większych firm. Obszar działania firmy to Chrzanów i okolice.
W skład oferty wchodzą następujące dokumenty:
- wniosek do urzędu pracy (11 stron)
- biznesplan (8 stron)
- analiza swot
Dokumenty zawierają m.in. następujące elementy:
- WNIOSEK
- dane personalne wnioskodawcy,
- kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy,
- opis planowanej działalności gospodarczej,
- kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania,
- szczegółowa specyfikacja do poniesienia w ramach dofinansowania,
- przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej,
- załączniki,
- załącznik nr 1- oświadczenie wnioskującego,
- załącznik nr 2- oświadczenie o stanie zadłużenia,
- załącznik nr 3- oświadczenie współmałżonka,
- załącznik nr 4- oświadczenie poręczyciela,
- załącznik nr 4a- oświadczenie współmałżonka poręczyciela,
- załącznik nr 5- oświadczenie bezrobotnego.
- BIZNESPLAN
- dane wnioskodawcy,
- opis planowanego przedsięwzięcia,
- plan marketingowy,
- opis produktu / usługi,
- cennik,
- charakterystyka rynku,
- konkurencja na rynku,
- dystrybucja i promocja,
- plan inwestycyjny,
- opis planowanej inwestycji w ramach dofinansowania.
- ANALIZA SWOT
- Mocne strony,
- Słabe strony,
- Zagrożenia.
WSZYSTKIE DOKUMENTY ZOSTAŁY PRZYGOTOWANE ZE SZCZEGÓLNĄ DBAŁOŚCIĄ O ASPEKTY MERYTORYCZNE ORAZ FORMALNE. MASZ PEWNOŚĆ ŻE PRZY ICH TWORZENIU ZWRACALIŚMY SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA ICH ZGODNOŚĆ Z WYMAGANIAMI URZĘDU ORAZ ZAPISAMI REGULAMINU.
DOKUMENTACJA ZOSTAŁA SPORZĄDZONA W SPOSÓB KTÓRY MAKSYMALIZUJE SZANSE WNIOSKODAWCY NA POZYSKANIE DOTACJI.